Voor het eerst staat de vastgoedstad Utrecht in de top tien van Europese steden op het gebied van commerciële vastgoeddeals.
Net achter Madrid en Milaan staat Utrecht op nummer zes in het rapport van Real Capital Analytics (RCA). De totale waarde van beleggingsdeals in Utrecht is vergeleken met 2018 met 32% toegenomen. Vorig jaar stond Utrecht nog op de 21e plaats.
Volgens de directeur van RCA: ‘Utrecht heeft nier eerder zo hoog op de ranglijst gestaan. Het feit dat het vastgoed in Utrecht zo goed presteert komt waarschijnlijk door de perceptie dat Utrecht momenteel aantrekkelijker gewaardeerd is dan Amsterdam’.
Nederland staat op de vijfde plek binnen Europa op de commerciële vastgoedmarkt, achter Zweden en Spanje. Er zijn in het eerste kwartaal minder transacties gesloten dan vorig jaar maar liefst 31%. Hoogstwaarschijnlijk hebben de hoge prijzen en de moeilijkheid geschikte objecten te vinden, hierop grote invloed.
Bron: PropertyNL